sp24

ARCHIWUM roku szkolnego 2008/2009

powrót do aktualnego roku

Zestaw podręczników obowiązujących w SP 24
w roku szkolnym 2009/2010.

KOMUNIKATY   / 5

16 czerwca 2009

Festyn szkolny pod hasłem „Bajeczny piknik”

Dnia 6.czerwca w naszej szkole odbył się festyn szkolny pod hasłem „Bajeczny piknik”. Zabawa rozpoczęła się barwnym korowodem przygotowanym przez uczniów, w którym pojawili się bohaterowie bajek i baśni:

Klasa „0” - Jaś i Małgosia
Klasa Ia - Królewna Śnieżka i krasnoludki
Klasa Ib - Smerfy
Klasa IIa - Calineczka
Klasa IIb - Na jagody
Klasa IIIa - Harry Potter
Klasa IIIb - Kopciuszek
Klasa IVa - Brzydkie kaczątko
Klasa IVb - Alibaba i rozbójnicy
Klasa Va - O rybaku i złotej rybce
Klasa VB - 101 Dalmatyńczyków
... DALEJ

15 czerwca 2009

PRZYJACIEL SZKOŁY
ROK SZKOLNY 2008/2009

PRZYJACIEL SZKOŁY<br> ROK SZKOLNY 2008/2009

„Są wielkie historie cichej dobroci i przyjaźni.
Tworzą je zwyczajni ludzie”

Phil Bosmans

Z wielką radością 15 czerwca 2009r. gościliśmy w murach naszej szkoły ludzi, którzy nie szczędząc sił i zapału wspierali nas swoją pomocą, entuzjazmem i wielkim sercem.

My wszyscy: pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24 jesteśmy zaszczyceni i wdzięczni, że dane nam jest współpracować z ludźmi, tak bardzo nam życzliwymi. Dlatego też mieliśmy zaszczyt uhonorować Ich Tytułem: Przyjaciela Szkoły.

„Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem”

Albert Camus ... DALEJ

5 czerwca 2009

Kolejny sukces naszych uczniów!!!

Finał Mini Koszykówki

W dniach 30-31 maja w Jeleniej Górze odbył się Finał Mini Koszykówki zorganizowany przez Dolnośląski Związek Koszykówki oraz MKS-MOS Karkonosze Jelenia Góra. Zespół chłopców Pogoni Wrocław składający się 99,9% z uczniów naszej szkoły zajął II miejsce w tych zawodach i uzyskał tytuł wicemistrza województwa dolnośląskiego i lubuskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! ... DALEJ

Gratulujemy TRZECIOKLASISTOM!

Średnie wyniki szkoły na tle województwa i Polski

W dniu 23 kwietnia uczniowie klas trzecich wzięli udział w ogólnopolskim sprawdzianie kompetencji trzecioklasisty organizowanym specjalnie dla szkół podstawowych z całej Polski przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON i Gazetę Wyborczą. Uczestniczyło w nim ponad 260 tysięcy uczniów.

Wyniki SP nr 24 można porównać z wynikami ogólnopolskimi oraz z wynikami uzyskanymi przez uczniów w naszym województwie. Z tego porównania możemy być bardzo zadowoleni, ponieważ wypada ono na naszą korzyść.

Zarówno ogólny średni wynik, jak i wyniki w zakresie poszczególnych ocenianych umiejętności (czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystanie wiedzy w praktyce) plasują naszych uczniów w czołówce.

Średnia w kraju wyniosła: 29,30 punkta
Średnia w województwie dolnośląskim: 29,53 punkta
Średni wynik ucznia klasy III naszej szkoły: 32,40 punkta ... DALEJ

5 czerwca 2009

Mamy w naszej szkole NOBLISTKĘ!

Marta Horyza zdobywczynią <i>„Szkolnego Nobla”</i> - Wrocław 2009.

Marta Horyza z klasy III b jest zdobywczynią „Szkolnego Nobla” - Wrocław 2009.

Ideą konkursu „Szkolny Nobel” jest wyłonienie, uhonorowanie i promowanie najwybitniejszych uczniów Wrocławia w różnych dziedzinach wiedzy i umiejętności.

Organizatorem konkursu jest Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, zaś współorganizatorem Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

W konkursie tym mogą każdego roku wziąć udział wszyscy uczniowie wrocławskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mający szczególne osiągnięcia w dziedzinach ujętych w regulaminie konkursu.

W kategorii szkół podstawowych są to dwie dziedziny: naukowa i artystyczna. O tytuł laureata „Szkolnego Nobla” - Wrocław 2009 ubiegało się 28 uczniów szkół podstawowych. ... DALEJ

starsze informacje

ARCHIWUM: rok szkolny 2009/2010