20 kwietnia 2009

ZIELONA SZKOŁA W PRZEMKOWIE
kl. IIIa i IIIb

W dniach 06.04. - 08.04. 2009 r. klasy IIIa i IIIb wraz z wych. p. Anną Korczak i p. Iwoną Prabucką były na zielonej szkole w małym miasteczku Przemków, leżącym 120 km od Wrocławia.

Sprawozdania uczniów

DZIEŃ I

Pierwszego dnia, kiedy przyjechaliśmy na miejsce, zapoznaliśmy się z zasadami pobytu, urządziliśmy się w pokojach i wybraliśmy grupowych. Potem poszliśmy na spacer po Przemkowie. Kto by pomyślał, że tam jest tyle zabytków? Zwiedziliśmy stary cmentarz z zabytkowym drewnianym nagrobkiem, cerkiew prawosławną, tereny, na którym stał piękny zamek. Na koniec spaceru sfotografowaliśmy się przy pomniku Przemka I - założycielu tego miasteczka. Wieczorem był konkurs talentów. Każdy prezentował swoje umiejętności - byli aktorzy, tancerze piosenkarze i karatecy. Już po pierwszym dniu mogliśmy powiedzieć, że jest to udany wypoczynek. Zmęczeni , ale pełni wrażeń poszliśmy spać.

napisali: Michał Szeloch i Andrzej Cioska

DZIEŃ II

Drugiego dnia pojechaliśmy na wycieczkę autokarową do dębu Chrobry, który liczy ponad 750 lat i jest jednym z najstarszych drzew w Polsce. Gdy stanęliśmy przy tym potężnym pomniku przyrody, wyglądaliśmy jak mróweczki. Następnie zwiedziliśmy Rezerwat Ornitologiczny - Stawy Przemkowskie. Podobno jest tam 35 stawów, które nie są głębokie, ale bardzo rozległe i ułożone tak jak różaniec. Widzieliśmy tylko 4 stawy, jeden z nich nazywał się „Serce”. Musieliśmy zachowywać się cicho, bo można było zaobserwować różne gatunki ptaków. Mieliśmy lornetki i spoglądaliśmy na czaplę siwą, perkozy, czernice. Nagle z wody wynurzył się wielki łabędź i przefrunął obok nas. Zrobiło to na nas duże wrażenie, bo nigdy nie widzieliśmy z bliska tak dużego ptaka. To była ciekawa lekcja przyrody. Po obiedzie przyjechali do nas Indianie. Pokazali nam jak dawniej ubierali się, jaką bronią posługiwali się, oraz w jaki sposób matki nosiły na plecach małe dzieci. Strzelaliśmy z łuku, rzucaliśmy do celu a na koniec bawiliśmy się przy ognisku. Wieczorem obejrzeliśmy film i zmęczeni szybko zasnęliśmy.

napisały: Ewelina Musiał, Daria Wilk, Ewa Mazepa

DZIEŃ III

Trzeciego dnia odwiedził nas pan pszczelarz. Od niego dowiedzieliśmy się o pracy związanej z pszczelarstwem. Każdy otrzymał figurkę z wosku pszczelego. Drugą atrakcją było malowanie pisanek, nie farbami i flamastrami, ale także przy użyciu pszczelego wosku. Była przy tym świetna zabawa. Niestety, był to dzień wyjazdu, więc wszyscy poszliśmy się pakować. Musieliśmy pożegnać się z ośrodkiem i miłymi nauczycielami, którzy przez cały pobyt organizowali nam czas. Będziemy miło wspominać chwile spędzone w Przemkowie a przy najbliższej okazji odwiedzimy je powtórnie.

napisali: Marta Ester i Maciej Zabojszcza

ZIELONA SZKOŁA W PRZEMKOWIE

3 września 2014

Inne informacje

Festyn szkolny pod hasłem „Bajeczny piknik”

PRZYJACIEL SZKOŁY
ROK SZKOLNY 2008/2009

Kolejny sukces naszych uczniów!!!

Gratulujemy TRZECIOKLASISTOM!

Mamy w naszej szkole NOBLISTKĘ!

GRATULUJEMY SZÓSTOKLASISTOM!!!

WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH